מה זה קרן נאמנות?

מה זה קרן נאמנות?

המושג קרנות נאמנות הוא למעשה שם כולל לקשת רחבה של השקעות קולקטיביות. קרנות מסוג זה פועלות על פי פיקוח הנחיות להתחייבויות הכרוכות בהשקעות קולקטיביות וניירות ערך הניתנים להעברה – הנחיות המכונות בשפה המקצועית יוסיטס. הנחיות אלו מאפשרות למכור בצורה חופשית יחסית קרן שרשומה ופועלת בפיקוח תחת מדינה חברה ובכל שאר המדינות החברות תחת אותו פיקוח.

קרנות נאמנות נחשבות לבין ההשקעות המועדפות על ידי אנשים רבים המחפשים השקעה אופטימלית להונם שכן הן מיוסדות ומנוהלות על ידי חברות השקעה, בתי השקעות ומוסדים פיננסים שונים. בפועל הן מתבצעות על ידי הפקדת כסף משותפת של אנשים מרחבי העולם אשר חולקים סוג של השקפות ויעדים פיננסים. את ההון המשותף משקיעים בכל מיני מניות פוטנציאליות, אגרות חוב ואופציות.

לרוב תיקים של קרנות נאמנות משלבים בין 30-100 השקעות שונות. בהיותנו משקיעים בקרן נאמנות אנו למעשה רוכשים יחידות של הקרן ומקבלים בתמורה העתק מיניטורי של הקרן. לדוגמא, אם קרן נאמנות אחת מורכבות מ-100 השקעות שונות, כל משקיע הוא למעשה בעלים של חלק מהקרן. אם בתור משקיע בחרנו להשקיע ביחידות רבות יותר, נהפוך לבעלים של נתח גדול יותר מהקרן.

קרנות נאמנות מנוהלות בשתי דרכים: הדרך האקטיבית והדרך הפסיבית.

דוגמא לניהול קרן נאמנות פסיבית היא שיקוף של מדד הדאו ג׳ונס. בפועל הקרן משקיעה בחברות הרשומות במדד באותו משקל שניתן על ידי המדד עצמו. בפועל, ההחזר זהה לביצועים של המדד. דוגמא לקרן המנוהלת באופן אקטיבי, מנהל הקרן ישנה את משקלן של ההשקעות בכדי לנסות לשפר ולעלות את הביצועים של המדד.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

החשיבות של קרנות נאמנות בתיק השקעות

מהי בעצם הסיבה שקרנות נאמנות הפכו לכל כך פופלאריות בשנים האחרונות?

  1. על ידי הפקדת כסף משותפת ניתן להשקיע בכל מיני סוגים של השקעות מה שאוטומטית נותן למשקיע פתרון פשוט וכולל להשקעה מגוונת, מבלי להשקיע את הכסף הגבוה בהשקעה ישירה.
  2. קרנות הנאמנות מנוהלות על ידי מנהלי קרן מומחים שלמעשה בפועל נתמכים על ידי צוות אנליסטים שמספקים לקרן מחקר ונתונים מקצועיים. אותם אנשי מקצוע מספקים למשקיע ידע מקצוע, כלים ובפועל עוקבים אחרי כל תנועות השוק, מה שמאפשר להם לנצל את השינויים שמתרחשים בזמן אמת.
  3. השקעה בקרן נאמנות הינה חסכונית יותר בהשוואה להשקעה ישירה. מחירי העמלות של הקרנות השונות מפורטות בצורה שקופה.
  4. קרנות נאמנות מציעות אפשרויות תשואה שונות. חלק מהקרנות משלמות דיוידנטים למשקיעים המעוניינים בהכנסה וחלקן משקיעות כל תשואה מחדש בקרן בכדי להגדיל את התשואה כל הזמן.

יש קרנות המאופיינות בסיכון נמוך וגבוה. בהשוואה להשקעה ישירה בניירות ערך למשל רוב קרנות הנאמנות מאפשרות פיזור רב יותר, גם בסכומים קטנים יחסית. קרנות נאמנות מאפשרות למשקיעים לקנות ניירות ערך מבלי להבין לעומק בשוק ההון או בחברות שבהן הם משקיעים.

קרנות נאמנות ניתן לרכוש דרך יועץ השקעות, דרך הבנקים או דרך בית השקעות. בגין רכישת קרנות נאמנות יש כמה עלויות ללקוח אותם עליו לקחת בחשבון. דמי הניהול של מנהל הקרן, דמי נאמן ודמי השמירה שהלקוח משלם לבנק. התשואה של קרן במעמד מס פטורה כלומר סך הרווחים או ההפסדים מבטאת רווח או הפסד לאחר כל ההוצאות. עם זאת, בפדיון היחידות ישלם המשקיע מס על הרווח. קיימים סוגים שונים של קרנות נאמנות במגוון אפיקי השקעה ובקלות ניתן לאתר את ההשקעה האופטימלית עבורכם.

שיתוף

פוסטים נוספים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

בוגרי קורס שמאות רכוש 2021

עוד בוגרים מרוצים של קורס שמאות רכוש בוגרי קורס שמאות רכוש 2021 בהובלתו של קובי רז. לרוב אנחנו מעדיפים קורסים אונליין ולא להיות בפקקים. אבל

תמונה: מטבעות דיגיטליים. כיתוב: מה זה קריפטו

מה זה קריפטו

מה זה בדיוק קריפטו? מהם מטבעות קריפטו? מהם המטבעות החדשים? והאם יש מטבעות קריפטו מומלצים? כל היום שומעים על קריפטו. פעם זה היה ביטקוין, אחר 

שלחו לנו הודעה