האם כדאי לסחור בשוק ההון עם מערכת למסחר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
האם כדאי לסחור בשוק ההון עם עם מערכת למסחר?

רוב האנשים שמעוניינים להתחיל ולסחור בשוק ההון מתלבטים באיזה מערכת מסחר כדאי להם לבחור. במאמר זה נסביר מהי מערכת מסחר, מה הדברים החשובים שצריכים להיות בכל מערכת מסחר ועוד.

מערכות מסחר

מערכת מסחר בשוק ההון היא מערכת באמצעותה הסוחר קונה או מוכר ניירות ערך בישראל או בחו"ל. ניירות ערך אלו יכולות להיות תעודות סל, מניות, אגרות חוב, אופציות או קרנות נאמנות. יש מערכות המיועדות למסחר בלבד ויש מערכות שמעניקות לסוחר אפשרות לסחור ומידע שוטף לגבי שוק ההון אפשרות של כל מיני פעולות הקשורות אל ניתוח טכני, מדדים שונים ועוד.

חשוב לעשות הפרדה בין מערכות מסחר המיועדות בעיקר למסחר בבורסה של תל אביב לבין מערכות מסחר מקצועיות שמיועדות למסחר בוול סטריט. בנוסף, אם אתם מעוניינים במערכת של מסחר בוולסטריט תמיד חשב לוודא שלאותה מערכת יש תמיכה בשפה העברית.

איך מוצאים מערכת מתקדמת למסחר?

מערכת מתקדמת למסחר בשוק ההון הינה מערכת שמציעה לסוחר בשוק ההון את כל אותם כלים להם הוא זקוק על מנת לקיים מסחר מוצלח כפי שהוא מעוניין. זהו היתרון הראשון והחשוב ביותר וזה שמוביל סוחרים רבים לבחור במערכת כזאת. במרבית המערכות המתקדמות מוצעים כלים כמו סורקי חדשות ומניות, רשימות שיעזרו לסוחרים בכל הקשור אל מעקב של המניות ועוד. בנוסף, הממשק של המערכת חייב להיות ידידותי וקל לתפעול עבור המשתמש, דבר שמאפשר לסוחר להשקיע את האנרגיה שלו בקבלת החלטות ויישומן ולא בניסיונות ללמוד ולתפעל את מערכת המסחר (דבר שקורה פעמים רבות במערכות מסחר שאינן ידידותיות למשתמש). יתרונות נוספים של המערכת יכולים לבוא לידי ביטוי בכך שהמערכת זמינה בכל מיני שפות.

מערכות מסחר בשוק ההון – התאמה לסוחר

חשוב לבחור במערכת מסחר שתתאים לסוחר. יש מערכות שמתאימות לסוחרים מתחילים ויש מערכות מקצועיות שמתאימות לסוחרים שמכירים את שוק ההון על בוריו ומתפקדים בה שנים. בנוסף, יש מערכות שמעוצבות ובנויות מראש בצרוה שהרבה יותר ממוקדת למסחר במניות למשל, ויש מערכות שיותר מיועדות למסחר בCFD, אופציות בינאריות או כלים אחרים.

כך או כך, מומלץ לוודא שהמערכת איתה תבחרו לעבוד תהיה מיועדת בעיקר לכלים הפיננסים שאתם עובדים איתם בדרך כלל וגם שתכיל ממשק משתמש ידידותי ונעים (חשוב מאד לטווח הארוך) וכן כזו שניתן לגשת אליה במגוון פלטפורמות – הן במחשב, הן במובייל (מערכות רבות היום מציעות גם אפליקציות ייעודית) והן בטאבלט.

לסיכום, כל סוחר בשוק ההון צריך מערכת חדשנית למסחר בשוק ההון שתאגד עבורו את כל אותם כלים ומידע שיהפכו את המסחר שלו לקל יותר, מהיר יותר ואפקטיבי יותר. בהצלחה!

רוצה לקדם את הקריירה שלך ?

השאר לנו את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם האפשרי 

הכתבות החמות מעולם השמאות

הפודקאסטים החמים מעולם השמאות

צרו קשר