הערכת נזקים מנזילות – הכלים ששמאי רכוש חייב שיהיו לו בארסנל כשהוא מגיע לעשות הערכת נזקי רכוש

עבודתם של שמאי הרכוש מתאפשרת כמובן בעזרת ציוד טכנולוגי ועזרים העומדים לרשותם בין אם מדובר על נזקי נזילות ובין אם בנזקים אחרים. אחד מהעזרים הבסיסיים המשמשים אותם לאורך שנים הן המצלמות.

בתחום הביטוח והשמאות חלק חשוב בעבודה נוגע לתיעוד של נזקי מים בחורף. בחברות ביטוח ושמאות הצטיידו לאורך שנים השמאים במצלמה ואף בצלם שהיה מתעד את הנזקים או כל אלמנט אחר שיש בו לסייע ביכולת להעריך הנזקים. כיום, באמצעות הטלפונים הניידים מלאכה זו הפכה קלה וזולה יותר וכזו המאפשרת צילום נזקים מזוויות ועמדות פנורמיות.

צילום לפני ואחרי

חלק מהיכולת של שמאי רכוש להעריך נזקים לרכוש ונכסים הוא באמצעות השוואה למצב הרכוש או הנכס לפני ולמצבו אחרי. במקביל לעריכת סדרת צילומים אודות הנזקים הקיימים על ידי שמאי הרכוש, עליו לדאוג ולקבל מבעלי הרכוש או הנזק תמונות של אותו רכוש והנכס לפני שזה ניזוק.

במקרים ובהם מדובר על רכוש או נכס מבוטח, סבירות גבוהה שתמונות שלהם נלקחו על ידי שמאי הרכוש מטעם חברת הביטוח או משרד השמאות. במקרים ונרצה להתרשם מתמונות נוספות יש לבקש מבעל הרכוש והנכס לבדוק האם קיימות אצלו תמונות של הרכוש או הנכס שניזוק, כשאלו צולמו במקרה או לא ובעצם יכולים כעת לשמש ככלי שיאפשר להעריך את מידת הנזק.

במידה ונמצאו תמונות של הרכוש או הנכס בטרם ניזוקו, רצוי לערוך סדרת תמונות של הרכוש או הנכס שנהרס בדיוק באותן זוויות צילום של אותן תמונות בהן נראה הרכוש או הנכס לפני. כך ההשוואה בין ה”לפני” ו”האחרי” תאפשר מבט קרוב ומדויק יותר.

ביצוע צילומי תקריב

צילום הנזקים חייב להיעשות במערך של “משפך”. תחילה יש לצלם הנזקים בצילום רוחבי על מנת לקבל תמונה ברורה ורחבה של הנזק. לאחר ביצוע של תמונות רוחביות על שמאי הרכוש לדאוג ולצלם תמונות תקריב, כשכל תמונה מתמקדת בחלק מסוים של הנזק.

ניתן לקחת כדוגמה חדר עבודה במפעל תעשייתי אשר ניזוק בשל נזילה, כשאותה נזילה אף הביאה לכשל חשמלי ולהיווצרות של דלקה. כאן על שמאי הרכוש, לאחר שסיים לצלם את תמונות של כל החלל שניזוק, לבצע צילומים המתמקדים בחלקים שונים של הנזקים. בין היתר על שמאי הרכוש לבצע צילומים של כל מכונה שניזוקה באותו חלל, צילומים שיש בהם להעיד מהיכן נוצרה הנזילה או הדלקה, צילומי תקריב של הקירות שניזוקו, צילומים ממוקדים בנזקי החשמל, במערכת האוורור ועוד.

ביצוע צילומי וידאו

יתרון נוסף של הטלפונים הניידים מאפשר גם לבצע צילומי וידאו בקלות ויעילות. הדבר הכרחי במצבים בהם היכולת לתאר במדויק את הנזק לרכוש או הנכס הוא באמצעות וידאו ופחות באמצעות תמונת סטילס.

צילומי וידאו הכרחיים וקריטיים ברוב המקרים בצמידות למקרה הנזק. אז עוד ניתן לצלם בווידאו, למשל, זרימת מים בעודה קורת שהביאה לנזילה והצפה, צילום משבי רוח חזקים שעדיין חלים לאחר הנזק לרכוש או נכס ועוד.

אלמנט נוסף וחשוב בצילומי וידאו נוגע ליכולת לשלב לתוכם קריינות והסברים של שמאי הרכוש עצמו. בסרטונים האלו שמאי הרכוש מתלווה לצילומי הווידאו ובעצם מתאר בפנינו את מאפייני ומהות הנזקים וזאת בדומה לכתבי טלוויזיה המשדרים בשידור חי מהשטח.

התייעצות עם חברות המתמחות בסטילס ווידאו

חברות ביטוח ושמאי רכוש מבינים עד כמה קיימת חשיבות רבה ומשמעותית בתיעוד נכון ומקיף של נזקי רכוש ונכסים. במסגרות לימוד רבות ניתן כיום דגש על נושא צילום ותיעוד הנזקים, כשישנן חברות ביטוח ושמאי רכוש שאף מתייעצים עם חברות המתמחות בצילום פרויקטים הנדסיים וזאת בכדי לקבל טיפים ודגשים שיסייעו להם לצלם הנזקים באופן הראוי והמקצועי ביותר שניתן.

רוצים להיות שמאי רכוש? השאירו פניה ותקבלו את כל הפרטים על ההכשרה המקצועית והמהירה בישראל!

תוך שבועיים אתם יכולים להיות שמאי רכוש מהשורה.

שיתוף

פוסטים נוספים

תמונה: מטבעות דיגיטליים. כיתוב: מה זה קריפטו

מה זה קריפטו

מה זה בדיוק קריפטו? מהם מטבעות קריפטו? מהם המטבעות החדשים? והאם יש מטבעות קריפטו מומלצים? כל היום שומעים על קריפטו. פעם זה היה ביטקוין, אחר 

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונת מטבעות. טקסט: איך קונים מטבעות דיגיטליים

איך קונים מטבעות דיגיטליים

מהן האפשרויות לקנות מטבעות דיגיטליים?  מהן זירות המסחר הפשוטות והכדאיות? איך קונים מטבעות מפייפאל? ואיך אפשר למצוא מטבעות דיגיטליים גם בישראל בשנים האחרונות מטבעות דיגיטליים

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות