מכללת השמאים הדיגיטילת – מה לומדים בה

מכללת השמאים הדיגיטלית

מה זה בכלל מכללת שמאים, איך לומדים בה ואילו קורסים חייבים ללמוד

כיום יש מכללות רבות המציעות לימודי שמאות מקרקעין דיגיטליים. אך התחום עדיין נחשב מיושן. האשמה טמונה לא מעט בדרך הלימודים. מעט מכללת (וודאי אוניברסיטאות) לא השכילו להבין את היתרונות של הלימודים הדיגיטליים, את האפשרות של התרגול החוזר, את הלמידה בקצב שלך ובהתאם לעיסוקים שלך ובלי הפרעות. מכללת השמאים הדיגיטלית הוותיקה ביותר היא מכללת אפיק. יש מעט מאוד מכללות אחרות שמספקות לימודי שמאות מקרקעין אונליין, אך אלו לא הלימודים העיקריים בהן ובחלקן הקורסים לא מקיפים. הוותק בהחלט משחק תפקיד. לימודי שמאות רכוש אונליין יש אפילו פחות.

מה זה מכללת שמאים

מכללת שמאים היא מכללה המכשירה שמאים מסוגים שונים. במכללת אפיק אנחנו מתמחים בקורסי שמאות מקרקעין, קורס שמאות רכוש וכן קורס שמאות והערכת אומנות ועיצוב, שהוא חלק מלימודי שמאות הרכוש. שמאי הוא האדם שיודע ומוכשר להעריך שווי של נכסים ושל רכוש וכן להעריך נזק שנגרם להם.

שמאי המקרקעין בודק כל מה שקשור לנדל”ן. מלבד שווי הנכס או הדירה עצמה, גם היבטי סביבה, הנדסה והיבטים משפטיים וחשבונאיים כמו מיסוי. כל אלו משפיעים על שווי הנכס. לכן שמאי מקרקעין צריכים להבין בכמה תחומי לימוד, כמו הנדסה, חשבונאות, משפטים ועוד. מכללת שמאים מכשירה את הסטודנטים שלה בכל אלו ומכינה אותם לבחינות ההסמכה, שעומדות כיום על  14 במספר. כך כל קורס במכללת אפיק מכין אותם לבחינה המיועדת.

שמאי הרכוש, לעומת זאת, בודק כל מה שקשור לרכוש, לתכולה, למוניטין ולזכויות, כמעט כל מה שאינו נדל”ן ומקרקעין. הוא מעריך את שווי הנכסים וגם את הנזק שנגרם להם. מלבד חברות הביטוח הוא בורר בשותפויות עסקיות, לאחר הליך גירושין ועוד. יש לו תפקיד חשוב כעד מומחה בבית משפט וכסוקר סיכונים – המעריך את הסיכונים העלולים לקרות לרכוש – למשל במשלוח ימי או או אווירי. סוקר הסיכונים גם מעריך מה הסיכון שיכול להיות לרכוש בטרם מבוטח, למשל אם הוא חדש או בלוי וכן הלאה. בניגוד לשמאי מקרקעין המקצוע אינו דורש רישיון. מכללת שמאים מכשירה גם שמאי רכוש בעלי התמחויות שונות: שמאי רכוש כלליים, שמאי אומנות, שמאים חקלאיים ושמאי ציוד ימי. המכללה מלמדת אותם איך לכתוב את דוחות ההערכה ואיך להעריך את הנזקים.

מכללת השמאים הדיגיטלית

כפי שציינו בפתיחה, יש מעט מאוד מכללות שמאים דיגיטליות, כלומר מכללות שמאות שעיקר הלימודים בהם הוא אונליין. במכללת אפיק הקורסים הפרונטליים מצולמים. בהמשך הדרך הם עולים לאתר דרך הלומדה הייחודית של מכללת אפיק לצד תרגילים, מבחנים ומאגרי ספרים.

אילו קורסים לומדים בה

כאמור, שני המסלולים העיקריים במכללת אפיק הם לימודי שמאות מקרקעין ולימודי שמאות רכוש: 

בתחום לימודי שמאות מקרקעין לומדים 11 קורסים דיגיטליים הכוללים בין חמישה ל-16 שיעורים לקורס, בהתאם לנושא. מלבד 11 הקורסים הללו יש קורס המכין לבחינה המסכמת. יש עוד שתי בחינות מסכמות וכן את שנת הסטאז’. הקורסים מכינים לבחינות בכל הנושאים הבאים:  דינים, תכנון ובנייה (שתי בחינות), הנדסת בניין והנדסה אזרחית, מדידה ומיפוי, מיסוי מקרקעין ומיסים אחרים, סטטיסטיקה, מיקרו ומאקרו כלכלה, יסודות המימון בשמאות מקרקעין, יסודות החשבונאות וניתוח דוחות, וכן מבחן מסכם בתורת השמאות. מי שעבר את כל הבחינות וכן את בחינת ההסמכה והחל לעבוד בתחום יוכל להיכנס למאגר ולהיות רשום בפנקס השמאים.

המסלול השני הוא לימודי שמאות רכוש. אף הוא בלימודי אונליין. בסיומו הבוגרים יכולים להיות שמאי רכוש פרטי, שמאים בחברות הביטוח וכן מומחים מטעם בית המשפט. בקורס שמאות רכוש תלמדו להעריך שווי רכוש, זכויות ומוניטין, להעריך את הנזק שנגרם להם, לכתוב דוחות ולהגיש עדויות לבית המשפט.

הקורס בלימודי שמאות הרכוש כולל מבוא לשמאות, נזקי מים, נזקי אש, כתיבת חוות דעת, שווי מהיר, הנושאים כוללים גם היבטים משפטיים, נזקי חקלאות, עבודה מול ספקים, עבודה בשטח וכן קורס ועבודת גמר. בנוסף אפשר להתמחות בהערכת אומנות ועיצוב, בתחום סוקר הסיכונים ועוד. שמאי רכוש שסיימו את הקורס בהצלחה יוכלו להיות חברים באיגוד השמאים.

שיתוף

פוסטים נוספים

תמונה: מטבעות דיגיטליים. כיתוב: מה זה קריפטו

מה זה קריפטו

מה זה בדיוק קריפטו? מהם מטבעות קריפטו? מהם המטבעות החדשים? והאם יש מטבעות קריפטו מומלצים? כל היום שומעים על קריפטו. פעם זה היה ביטקוין, אחר 

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונת מטבעות. טקסט: איך קונים מטבעות דיגיטליים

איך קונים מטבעות דיגיטליים

מהן האפשרויות לקנות מטבעות דיגיטליים?  מהן זירות המסחר הפשוטות והכדאיות? איך קונים מטבעות מפייפאל? ואיך אפשר למצוא מטבעות דיגיטליים גם בישראל בשנים האחרונות מטבעות דיגיטליים

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות