קורס שמאות רכוש – תנאי קבלה

נזקים לרכוש יכולים להביא להשלכות משמעותיות ברמה האישית והמקצועית. אלו כוללות לא פעם מקרים מצערים של פריצה לדירות, דלקה בבתי עסק, אובדן מידע במערכות מחשבים ועוד.

במקרים בהם נגרם נזק לרכוש מתחיל תהליך ארוך ומורכב שחלקו כולל קבלת כספי ביטוח וזאת באמצעות הערכת שמאי רכוש לנזק שנגרם. על מנת להפוך לשמאי רכוש יש לעבור קורס שמאי רכוש. בכל קורס שמאי רכוש תנאי קבלה להם נדרשים הסטודנטים במסגרת הלימודים אליהם נרשמו.

על מה אחראים שמאי רכוש?

שמאי רכוש הם אלו האחראיים על ההיבטים השונים בבדיקת הכיסוי של רכוש מבוטח וזאת בהתאם לפוליסת הביטוח שכל אדם מחזיק עבור נכסיו והן בעבור אומדן ערך הנזקים. תוצריו המקצועיים של שמאי הרכוש מוגשים לחברות הביטוח וללקוחות ומופיעות גם כנספחים בתביעות המגיעות לבית המשפט.

לצד תפקיד הערכת נזק ואומדנו משמשים גם שמאי רכוש כאנשי מקצוע היודעים להעריך שווי של רכוש ונכסים, במתן ייעוץ בתביעות רכוש עבור עורכי דין, השתתפות בבוררויות עסקיות הנוגעות לנזקים ועוד.

הכשרת שמאי רכוש במסגרת החוק בישראל

נכון להיום אין בישראל הסדרה בחוק או רגולציה מסודרת אודות מקצועו של שמאי הרכוש ואופן הכשרתו. אי לכך, כיום אין דרישה בחוק לרישיון מקצועי על מנת לעבוד כשמאי רכוש ואף לא דרישה לעבור מבחני הסמכה וסטאז’ כפי שהדבר מקובל ונדרש בחוק בלימודי משפטים.

גורמים בתחום השמאות בישראל, וביניהם גם מכללת “אפיק”, פועלים נמרצות על מנת לקדם ולעגן באופן מקצוע ומסודר יותר את תפקידו של שמאי הרכוש. הסדרה זו אמורה להבטיח בסופו של תהליך הכשרה מסודרת ומקצועית עבר שמאי הרכוש בעתיד אשר יהפכו גם הם למקצועיים ולבעלי הכרה רחבה יותר בתחומם.

למי מיועד קורס שמאות רכוש?

רבים המגיעים להירשם למסגרת של לימודי שמאות רכוש במכללת “אפיק” מגיעים עם רקע מסוים מתחום הביטוח בישראל. בין הסטודנטים ניתן למצוא שמאים ובעלי משרדי שמאות המעוניינים להרחיב הסמכתם בתחום, אנשי מקצוע מתחום החקלאות, ההנדסה והמשפט.

מסגרת קורס שמאי רכוש מתאימה גם לצעירים המעוניינים לדרוס רגל בעולם השמאות. תנאי הקבלה המקלים במסגרת תחום זה כיום מאפשרים לאותם צעירים להכיר את עולם השמאות דרך נושאים של רכוש וביטוח ומשם להתפתח לענפים נוספים בעולם השמאות.

קורס שמאות רכוש אונליין של מכללת אפיק

מכללת “אפיק” היא ממסגרות הלימוד הראשונות בישראל שידעה להתאים עצמה לתקופת הקורונה המאתגרת. עבור אלו המעוניינים להירשם למסגרת לימודי שמאות רכוש הקימו במכללה מערך לימודי אונליין ראשון מסוגו. כזה המאפשר הכשרה של שמאי רכוש גם בתקופה בה מסגרות לימוד אחרות עצרו את לימודיהן בשל מגבלות הקורונה.

קורס האונליין של מכללת אפיק מאפשר לכל סטודנט ליהנות מכל התכנים מהם היה נהנה במפגשים הפרונטליים אשר התקיימו במסגרת המכללה ברחובות ורמת גן. במסגרת הקורס ייהנו הסטודנטים ממטיב המרצים דוגמת שמאי המקרקעין שי ידלין, גיא קנרק ובועז וכולדר, עורכי הדין עופר יחיאל ושלומי חכמוב ושלום ארבלי מנכ”ל חברת “מתן” – ביקורת מבנים. בין היתר כוללים תכני הקורס שיעורים, דוגמת מבוא לשמאות רכוש, נזקי מים, נזקי אש, מתן חוות דעת, נזקי חקלאות, עבודה מול ספקים ועוד.

שיתוף

פוסטים נוספים

תמונה: מטבעות דיגיטליים. כיתוב: מה זה קריפטו

מה זה קריפטו

מה זה בדיוק קריפטו? מהם מטבעות קריפטו? מהם המטבעות החדשים? והאם יש מטבעות קריפטו מומלצים? כל היום שומעים על קריפטו. פעם זה היה ביטקוין, אחר 

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונת מטבעות. טקסט: איך קונים מטבעות דיגיטליים

איך קונים מטבעות דיגיטליים

מהן האפשרויות לקנות מטבעות דיגיטליים?  מהן זירות המסחר הפשוטות והכדאיות? איך קונים מטבעות מפייפאל? ואיך אפשר למצוא מטבעות דיגיטליים גם בישראל בשנים האחרונות מטבעות דיגיטליים

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות