תחקיר שמאות מקרקעין: באיזו מכללה אחוזי המעבר הגבוהים ביותר?

הלם ותדהמה, כך תיארו חברי מועצת שמאי מקרקעין את תחושותיהם לאור תוצאות הבחינה במדידה ומיפוי. מניתוח התוצאות עולה נתון מדהים של כ-95% הצלחה לסטודנטים של מכללת ספציפית.

בעקבות התוצאות בוצעו מספר בדיקות עומק של כלל נבחני המכללה מהם עלו נתונים חסרי תקדים של 93% הצלחה לעוברים את קורס יסודות התכנון העירוני ו-75% להנדסת בניין והנדסה אזרחית.

להרשמה למסלול שמאות מקרקעין לחצו כאן >>

הנתון המפתיע ביותר עם זאת, שמור ככל הנראה לבחינת מיסוי המקרקעין. מסתבר כי כשליש מבין העוברים את הבחינה הארצית השתייכו לאותה מכללה בדיוק – מכללת אפיק – אשר זכתה לכתבה מיוחדת באתר "כלכליסט" 

שיטת "המעטפת"

כיצד מצליחה מכללה אחת מרחובות לעשות במשך שנים את מה שאחרות מתקשות בו? בראיון לכלכליסט סיפר מנכ"ל המכללה אלי קאופמן את סוד 'המעטפת'.

"בכל בחינה יש שני גורמים עיקריים שיקבעו אם תצליח או תיכשל" הוא מסביר, "הראשון הוא ללמוד עם מרצה שמכיר טוב את העדכונים שמתרחשים בבחינות, מרצה שחי את המקצוע, והדבר השני הוא היכולת ללמוד את החומר בצורה מסודרת בקצב שלך".

על הגורם השני מציב קאופמן דגש עיקרי. "מי שמגיע ללמוד שמאות מקרקעין הוא בדר"כ איש עסוק והרבה פעמים יש לו ילדים או קריירה אינטנסיבית, במכללות אחרות אנשים כאלה בדר"כ מוותרים באמצע, אבל אנחנו מצליחים לשמור אותם כי אנחנו היחידים שמציעים להם מסלול לימודים אונליין שבו הם יכולים לחלק את הזמן שלהם בצורה נוחה".

"עוגן משמעותי בהכשרת שמאי העתיד". המנכ"ל אלי קאופמן.

עדויות מהשטח

מי שהרימו גבה לאור השיטה החדשה של מכללת אפיק סברו תחילה כי מסלול לימודים ארוך אינו מתאים ללימודי אונליין, אך התוצאות ועדויות הסטודנטים שינו את דעתם. דוגמא טובה לסטודנט שכזה הינו אורי סופר, אדריכל ומהנדס אזרחי מחברת א.ס. נדלניסט אדריכלות, שמאות וייעוץ.

"לפני שנרשמתי עשיתי לא מעט בדיקות, בירורים והתייעצויות", הוא משחזר. "בחינות המועצה הן אתגר לא פשוט, ומבחינתי היה קודם כל חשוב למצוא מסלול שיאפשר לי להתמודד איתן בהצלחה, זו הסיבה היחידה שבחרתי ללמוד אונליין."

אורי סופר. "ללמוד אונליין מכל מקום ובכל זמן". (צילום: באדיבות א.ס. נדלניסט אדריכלות, שמאות וייעוץ)

מפאת אורח החיים עמוס והלו"ז הצפוף מספר אורי כי הוא לא היה מסוגל לקחת פסק זמן מהעבודה. "להתייצב להרצאות פרונטליות בכל שבוע זה בלתי אפשרי" הוא אומר, "המסלול המקוון סיפק לי את הגמישות ללמוד במקום ובזמן שמתאימים לי".

העתיד של לימודי שמאות המקרקעין

על רקע הביקוש העז לשמאי מקרקעין, יעקבו כעת הנבחנים על המשך הצלחתה של מכללת אפיק. מסלולים אלה להכשרת שמאי מקרקעין מהווים יעד מרכזי לאקדמאים המעוניינים לשפר את שכרם ולהיכנס לשוק הנדל"ן בדלת הראשית, והמכללה שמה לעצמה ליעד להגיע לכל סטודנט בכל מקום בארץ.

"התפקיד שלנו הוא להנגיש את הלימודים לכולם ולעזור להם לעמוד בדרישות הקפדניות של התחום", מסכם קאופמן. "זו הסיבה שפתחנו קו ישיר למי שמעוניינים ללמוד במסלול האונליין מכל מקום בארץ". המכללה מבקשת מכל מעוניינים לפנות אליה  בלחיצה על הקישור והשארת פרטים ומבטיחה לחזור לכולם.

להרשמה למסלול שמאות מקרקעין לחצו כאן >>

רוצה לקדם את הקריירה שלך ?

השאר לנו את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם האפשרי 

הכתבות החמות מעולם השמאות

הפודקאסטים החמים מעולם השמאות

צרו קשר