שמאות מקרקעין: לימודים לחיים

אנשים רבים העוסקים בתחום הנדל"ן נעזרים בשירותיו של שמאי מקרקעין מקצועי. שמאי מקרקעין הוא אדם המעריך את שווי הנכס בעת המכירה שלו. מוכרי הנכס משתמשים רבות בשירותיו של איש מקצוע זה, על מנת לדעת מה הם ירוויחו בסופו של דבר מהנכס והאם כדאי דווקא לדחות את המכירה בשנה או שנתיים.

בכדי לעסוק בשמאות מקרקעין יש צורך לקבל רישיון מיוחד, לאחר התמחות ומעבר בהצלחה של בחינות הלשכה. כמובן, כמו שרומא לא נבנתה ביום אחד, כך גם שמאי מקרקעין אינו הופך לכזה בן לילה. לשם כך, הוא עובר קורס שמאות מקרקעין שמעניק לו את כל הכלים החשובים.  

מדוע כדאי לעשות קורס שמאות מקרקעין? 

בעבר יצא לשמאי מקרקעין שם של מקצוע אפור ומשעמם, אך היום הוא נהנה מתנופה גדולה, בזכות התפתחות ענף הנדל”ן. קורס שמאות מקרקעין פותח בפני הלומדים עולם ומלואו. אלה כמה סיבות טובות להירשם ללימודי שמאות מקרקעין: 

  • לומדים מקצוע מבוקש – היות שהנדל”ן הוא תחום בולט כל כך בשוק, התחום של שמאות מקרקעין רק הולך ומתפתח. היום תמצאו ביקוש רב למקצוע זה הן בקרב אנשים פרטיים והן בקרב יזמים וחברות. כך שברגע שאתם מסיימים לימודי שמאות מקרקעין ועוברים התמחות, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שיש עבודה בשוק.  
  • לימודים מעניינים – מכיוון ששמאי מקרקעין נדרש להבין בתחומים רבים כמו כלכלה, משפטים או הנדסת בניין, נושאים הלימוד שאליהם הוא נחשף הם רבים ומגוונים. כך שבקורס אחד ניתן ללמוד תכנון עירוני לצד דיני מימון ולצאת נשכרים.  
  • אתם לא לבד – החוק קובע שכדי לקבל רישיון ולהיות שמאי מקרקעין, יש צורך לעבור התמחות אצל שמאי מוסמך במשך שנה או שנתיים. חוק זה פועל דווקא לטובת השמאים הצעירים, שכן הם זוכים לצבור ניסיון בתוך משרד מסודר, וכך יוצאים אל העולם הגדול כשיש להם ידע לצד ניסיון מעשי.  
  • סומכים על השמאי – אחד התנאים הבולטים יותר לקבלת תעודת הסמכה לשמאות מקרקעין הוא היעדר עבר פלילי. תנאי זה נוסך ביטחון בלקוחות שפונים אל השמאי, והם נוטים יותר לשתף פעולה עם איש מקצוע זה.  

מהם תנאי הקבלה לקורס שמאות מקרקעין? 

על מנת להתקבל אל קורס שמאות מקרקעין יש צורך להמציא הוכחה שיש לכם תואר ראשון מטעם מוסד אקדמי מוכר. רק בעלי השכלה אקדמית יכולים לעבוד בתור שמאי מקרקעין. אז אם אתם מעוניינים לבצע הסבה מקצועית, זה הזמן לשלוף את תעודת התואר הראשון מהבוידם ולהציג אותה למוסד הלימודים שבחרתם.  

שיתוף

פוסטים נוספים

תמונה: מטבעות דיגיטליים. כיתוב: מה זה קריפטו

מה זה קריפטו

מה זה בדיוק קריפטו? מהם מטבעות קריפטו? מהם המטבעות החדשים? והאם יש מטבעות קריפטו מומלצים? כל היום שומעים על קריפטו. פעם זה היה ביטקוין, אחר 

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונת מטבעות. טקסט: איך קונים מטבעות דיגיטליים

איך קונים מטבעות דיגיטליים

מהן האפשרויות לקנות מטבעות דיגיטליים?  מהן זירות המסחר הפשוטות והכדאיות? איך קונים מטבעות מפייפאל? ואיך אפשר למצוא מטבעות דיגיטליים גם בישראל בשנים האחרונות מטבעות דיגיטליים

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות