מהבנק אל הנדל"ן: סיפורה של רחלי מור

הכירו את רחלי מור, בת 47, ממרכז הארץ. אחרי 21 שנים בבנק לאומי, החליטה רחלי לעשות את הקפיצה לעולם שתמיד משך אותה – הנדל"ן. "את רוב חיי עברתי בתחום הבנקאות", היא מסבירה, " זה היה נתיב מאוד טבעי עבורי אחרי תארים במדעי המדינה ובמנהל עסקים."

בשלב מסויים החלה הבנקאות מפנה את מקומה להתעניינות העמוקה בנדל"ן. לאחר שהוציאה רישיון תיווך, החלה רחלי את המסלול שיכשיר אותה למקצוע שמאות המקרקעין. "למעשה זה היה המוסד הראשון שבדקתי, ואני חייבת להודות שכבר באותו היום נרשמתי", היא אומרת.

שימו לב: ההרשמה למסלול שמאי מקרקעין יוצאת לדרך, לפרטים לחצ/י כאן >>

"מה שעשה כאן עבורי את ההבדל זה העובדה שמצמידים לך רכז קורס אישי, שזמין לך בנייד בכל רגע, ולא רק שאת יוזמת פניות אליו כשיש צורך, הוא גם דוגם אותך פעם בכמה זמן, עוקב אחר ההתקדמות שלך בקורס, מציע עזרה, מציע שיעורים אישיים והכנה וכו'".

אלמנט נוסף שמציינת רחלי הוא הלמידה המשותפת. "הלמידה עם עמיתים כאן היא מאוד מהנה, הרמה של כולם גבוהה מאוד. אלה אנשים שכבר עברו ועשו דברים בחיים, חלקם כבר עם תואר או שניים".

אנו מבקשים מרחלי לשים את האצבע משהו אחד שתרם לה רבות במהלך הלימודים, והיא מציינת את השירות האינטרנטי. "יש כאן אופציה לצילום מרחוק של השיעורים, כך שאם יש איזשהו אירוע ואי אפשר להגיע לשיעורים, אז מאוד קל להשלים".

לקראת סוף הראיון שאלנו את רחלי מהן תכניותיה לעתיד, והתשובה שלה היתה חדה וברורה: "הנדל"ן יהיה העיסוק העיקרי שלי" היא מכריזה. "ברגע שאתחיל את ההתמחות בתחום השמאות אקדיש לזה את מלוא הזמן, כאשר החלום היותר רחוק שלי הוא הקמת עסק משלי בתחום הנדל"ן."

ויש לה גם טיפ קטן למי שמחליטים לצאת לדרך. "חשוב לדעת שהלימודים מאתגרים והמבחנים לא קלים, כי מועצת השמאים מסננת, לכן דרושה התמיכה. מהסיבה הזו, כאשר בוחרים היכן ללמוד, חשוב לוודא שישנה מעטפת שלמה שתומכת ומלווה".

מעוניין להצטרף למסלול שמאי מקרקעין? לחץ כאן והצטרף למסלול >>

רוצה לקדם את הקריירה שלך ?

השאר לנו את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם האפשרי 

הכתבות החמות מעולם השמאות

הפודקאסטים החמים מעולם השמאות

צרו קשר