הסטודנטים מתפוצצים: לא נותר מקום במסלולי שמאות מקרקעין

סטודנטים על שולחן. שיחה: תנאי קבלה לשמאות מקרקעין

“פיצוץ אוכלוסין” בלימודי שמאות מקרקעין. בניגוד לצפי המרצים, צפויה שנת הלימודים הבאה להציג תקדים היסטורי במוסדות הלימוד על רקע ביקושים אדירים לבוגרי שמאות מקרקעין.

הסיבה לביקוש הגובר נעוצה ככל הנראה במחסור חמור בשמאים שמגיע כעת לשיאו. במאמר שפורסם ב- כלכליסט דווח כי עפ”י נתוני מועצת השמאים ישנו בישראל רק שמאי אחד על כל 4,685 תושבים, נתון המעמיד את הדרישה לבוגרי המסלול ברמה קיצונית במונחים היסטוריים ואת רמות השכר של שמאי המקרקעין בנתיב נסיקה.

להרשמה למסלול שמאות מקרקעין לחצו כאן >>

מכרז ממשלתי לגיוס 300 שמאי מקרקעין

מי שלא נשארה אדישה למצב הקיים היא ממשלת ישראל, ובימים אלה יוצא משרד האוצר במכרז לגיוסם של 300 שמאי מקרקעין שיבצעו שומות לנכסים בשווי כולל ל כ-50 מיליארד(!) שקל בשנה.

לדברי השמאי הממשלתי אוהד עיני, לשמאים שיזכו במכרז תובטח עבודה ל-6 שנים עם אפשרות הארכה לשנתיים נוספות. “זוהי הזדמנות כמעט חד פעמית להגדיל את כמות השמאים” הוא ציין.

הביקוש עולה וההיצע יורד 

מסלול לימודים מיוחד לשמאי מקרקעין

על רקע הביקוש העז לשמאי מקרקעין מהווים מסלולי ההכשרה יעד מרכזי לאקדמאים המעוניינים לשפר את שכרם ולהיכנס לשוק הנדל”ן בדלת הראשית:

“אנשים הולכים ללמוד יזמות, קבלנות ומקצועות אחרים שקשורים בנדל”ן, אבל בשמאות מקרקעין הם מקבלים את כל ההיבטים שקשורים בנדל”ן”, מסביר אלי קאופמן, מנכ”ל מכללת אפיק המעניקה מסלול אונליין ראשון מסוגו בארץ עבור סטודנטים שבוחרים ללמוד את מקצוע שמאות המקרקעין.

“שמאי מקרקעין יודע לראות מגרש, לדעת מה הפוטנציאל שלו וכמה יעלה לבנות אותו” ממשיך קאופמן, “בניגוד לכלכלה ומנהל עסקים, שמאות מקרקעין הוא מקצוע פרקטי שמרגע שרכשת אותו הפרנסה בו זמינה לך מיד, גם בפן היזמי וגם מבחינה קרייריסטית”.

לקראת צאתו לדרך של מחזור אקדמאים נוסף השיקה מכללת אפיק קו ישיר למעוניינים להירשם למסלול שמאות המקרקעין. המצטרפים למסלול מתבקשים ללחוץ על הקישור הזה ולהשאיר את פרטיהם והמכללה תיצור עימם קשר בהקדם האפשרי.

להרשמה למסלול שמאות מקרקעין לחצו כאן >>

שיתוף

פוסטים נוספים

תמונה: מטבעות דיגיטליים. כיתוב: מה זה קריפטו

מה זה קריפטו

מה זה בדיוק קריפטו? מהם מטבעות קריפטו? מהם המטבעות החדשים? והאם יש מטבעות קריפטו מומלצים? כל היום שומעים על קריפטו. פעם זה היה ביטקוין, אחר 

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונת מטבעות. טקסט: איך קונים מטבעות דיגיטליים

איך קונים מטבעות דיגיטליים

מהן האפשרויות לקנות מטבעות דיגיטליים?  מהן זירות המסחר הפשוטות והכדאיות? איך קונים מטבעות מפייפאל? ואיך אפשר למצוא מטבעות דיגיטליים גם בישראל בשנים האחרונות מטבעות דיגיטליים

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות