לימודי שמאות רכוש

מסלול הלימודים הראשון מסוגו בארץ להכשרת שמאי רכוש אונליין!

לימודי שמאות רכוש

מסלול ראשון מסוגו להכשרת שמאי רכוש – מבלי לצאת מהבית

נזקי רכוש הם מאפיין קבוע של חיי היום-יום, אך תהליך הטיפול בהם הוא מורכב ומצריך מומחיות וניסיון. נזקים אלה עשויים ללבוש מראה שונה בהתאם לאופיו של הניזוק, החלק מאנשים פרטיים שחשופים למפגעים פיזיים ועד לתאגידים גדולים הרגישים להתקפות סייבר.  מסיבות אלה, נדרשים שמאי הרכוש ללימודים מקצועיים ומעמיקים שמטרתם להכינם להשתלבות מהירה וטבעית בענף השמאות.  

מכללת אפיק מובילה את מהפכת השמאות באמצעות מסלולי לימוד להכשרת שמאות רכוש אינטרנטיים ופרונטליים כאחד, ובכך מנגישה את המקצוע לכל אחד ומכל מקום בארץ, ללא צורך בהגעה פיזית לכיתת הלימוד. הלומדים במסלול האונליין זוכים לשיעורי לימוד מצולמים המדוורים באופן אישי וחומרי לימוד באתר המכללה.  

מסלול שמאות רכוש במכללה הינו בפיקוח הארגון לקידום והעשרת שמאים (ע'ר)

במסגרת מסלול קורס שמאות רכוש אצלינו, אירחנו את מר לוי יצחק, לראיון ZOOM בנושא השינויים בעולם הנדלן שמאות הרכוש בצל משבר הקורונה.

תפקידו של שמאי הרכוש

שמאות רכוש הינה אומדן השווי הכספי של רכוש, זכויות או מוניטין. מטרת השמאי היא להעריך את נזקם או ערכם הביטוחי של פריטים אלה לגורמים פרטיים או עסקיים. בין העסקים השוכרים את שירותיו של שמאי הרכוש ניתן למנות חברות ביטוח, חברות חקלאיות, משרדים ועוד. מאפיינים אלה אחראים לכך שמקצוע שמאות הרכוש הינו בעל פוטנציאל הכנסה יציב ולרוב חסין להשפעות כלכליות שליליות כגון מיתון.

האם צריך תואר או רשיון בכדי ללמוד קורס שמאות רכוש?

שמאי הרכוש אינו נדרש לרישיון או לתואר ראשון  עפ"י חוק, אך כישוריהם של העוסקים במקצוע נבדקים היטב ע"י משרדי השמאים וחברות הביטוח בטרם ישכרו את שירותיהם. מסיבות אלה עוברים בוגרי מכללת אפיק הכשרה מקיפה, ועם קבלת התעודה משתייכים מיידית להתאחדות השמאים בישראל. הכשרה זו כוללת בין השאר גם התנסות פיזית באתר שניזוק וכן פרויקט גמר המוחזר בתום הקורס. 

מבנה לימודים שמאות רכוש וחקלאות

הקורס כולל 13 מפגשים בני 3 שעות הנערכות פעם בשבוע וכוללות גם התנסות פרקטית.

חומר הלימודים

לקבלת סילבוס במסלול שמאות רכוש במייל
השאר פרטים כאן:


    תקנון האתר

    קורס שמאות רכוש און ליין

    לפרטים והרשמה - השאר פרטים