לימודי שמאות מקרקעין

מסלול הלימודים הראשון מסוגו בארץ להכשרת שמאי מקרקעין אונליין!

הענף רותח

עפ"י נתוני השמאי הממשלתי, מר אוהד עיני,  המקצוע סובל ממחסור חמור בכוח אדם. בימים אלה מתפרסמים מכרזים ממשלתיים ומכללת אפיק מובילה את מהפכת ההכשרה.

להיות שמאי מקרקעין

לימודי שמאות מקרקעין במכללת אפיק מתאפשרים במסלולים פרונטליים כמו גם לימודים אינטרנטיים (לימודי מקצוע אונליין). הסבת אקדמאים לשמאות מקרקעין אונליין מתאפשרת באמצעות מערך לימודים מצולם, לכל אחד ומכל מקום בארץ, ללא צורך בהגעה פיזית לכיתת הלימוד. ספרי הלימוד זמינים עבורכם בכל עת וניתנים להורדה באתר המכללה.

אחוזי ההצלחה הגבוהים בארץ

עבור הסטודנט המתחיל, השאלה החשובה ביותר בבחירת מכללה  היא איפה לומדים שמאות מקרקעין בצורה המקצועית ביותר שמספקת את התמורה הגבוהה ביותר להשקעה.  במכללת אפיק אנו מאמינים כי סיכויי המעבר הם אחד המרכיבים החשובים בהחלטה, המכללה מתגאה באחוזי מעבר הגבוהים באופן משמעותי מאלה של כלל הנבחנים בבחינות המועצה ומאפשרת הסבה לאקדמאים מכל קשת לימודי ההשכלה הגבוהה. מסלול שמאות מקרקעין במכללה מפוקח ע"י הארגון לקידום והעשרת שמאים בישראל (ע"ר).  

כמה מרוויח שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין הוא התפקיד הרב-תחומי והמגוון ביותר בעולם הנדל"ן. השמאי נדרש להכיר באופן יסודי את כל הנושאים הקשורים לבניה ומכירה של נכס נדל"ן ושירותיו מבוקשים בקרב הבנקים, חברות בניה, קבוצות רכישה וכל גוף אחר אשר לו נגיעה לענף הנדל"ן.

בתור שכאלה, משתכרים שמאי המקרקעין בהתאם לכמות הניסיון שצברו. המתחילים שבהם משתכרים משכורות של חמש ספרות לרוב מיד עם העסקתם, ועם הוותק והניסיון מטפסים עד כדי עשרות אלפי שקלים בחודש.

בתור שמאי מקרקעין תוסמכו לביצוע הערכות שווי לכל סוגי הנכסים: דירות, משרדים, מפעלים ופרוייקטים שלמים, שיתרמו למקצועיותכם ולמוכנותכם להתקבל למשרדי השמאים המובילים.

מה תלמדו במסלול

בכדי לעסוק בשמאות מקרקעין יש לעבור מסלול לימודים מקיף ומפוקח ע"י הארגון לקידום והעשרת שמאים (עו"ר), בו תלמדו מגוון רחב של נושאים, החל מהיטלי השבחה ומיסוי, ועד ענפי הכלכלה שיאפשרו לכם להעריך את ערכם של עסקים בכפוף לתנאי השוק.

במהלך הקורס תקבלו את הכלים למעבר סדרה של בחינות מקדימות מטעם מועצת שמאי המקרקעין בדרככם להתמחות ולקבלת רישיון שמאי מקרקעין מוסמך מטעם משרד המשפטים.

לימודי שמאות מקרקעין - המסלול:

 • שלב א' –  11 קורסים מקצועיים אונליין (או פרונטאליים) הכוללים  בין 6 ל-15 שיעורים כל אחד, בסיומם מתקיימת בחינה של מועצת השמאים.  קורס מס' 12 – הכנה לבחינה המסכמת את כל הקורסים.
 • שלב ב' – שנה של התמחות ומעבר של בחינה מס' 13. את הבחינה ניתן לבצע לפני, במהלך או בסופה של ההתמחות.
 • שלב ג' – בחינה מס' 14 שהינה סיכום כל המבחנים, לאחריה תקבלו תעודת שמאי מקרקעין מוסמך.

לצפיה במבנה בחינות המועצה לחצו כאן >>

חומר הלימודים

המועצה עורכת 14 בחינות, הנחלקות לשלושה שלבים:

לקבלת סילבוס במסלול שמאות מקרקעין במייל
השאר פרטים כאן:


  תקנון האתר

  סטודנטים ממליצים

  *תנאי קבלה למסלול לימודי שמאות מקרקעין:

  המסלול מיועד לסטודנטים הנמצאים במהלך לימודי התואר או לאחריו, כאשר רישיון השמאות יינתן לאחר השלמת תואר אקדמי ממוסד המוכר ע"י המל"ג. בנוסף על הנבחן להיות מעל גיל 23, ללא רישום פלילי, לסיים התמחות אצל שמאי מקרקעין מוסמך ולעמוד בהצלחה בבחינות מועצת השמאים.

  לפרטים והרשמה השאר פרטים:

  קורס שמאות מקרקעין אונליין:

  כלכליסט: כנס בוגרים שמאות מקרקעין

  מדריך שמאות מקרקעין

  כל מה שרציתם לדעת על המקצוע המבוקש של ענף הנדל"ן

  לפרטים והרשמה השאר פרטים: