לא רק הייטק: הכירו את שיאני השכר של העתיד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

חשבתם שהעתיד שייך למקצועות ההייטק? תחשבו שוב. 

לאחרונה ערך מכון פאנלס מחקר מקיף בשיתוף אולג'ובס במסגרתו בחנו את פוטנציאל הביקוש וההיצע למקצועות שונים בעתיד הלא רחוק. מהתמונה המפתיעה והאופטימית במיוחד של אחד המכונים המובילים בארץ עולות מסקנות מרחיקות לכת דווקא בנוגע לאחד המקצועות הוותיקים והפחות מתוקשרים בארץ: שמאות המקרקעין. 

 

בין הגורמים העיקריים לביקוש הגובר ניתן למנות לא רק את שוק הנדל"ן הפעיל בישראל, אלא גם את תופעת פרישתם של רבים מוותיקי השמאים בארץ אשר פינו את מקומם לדור הצעיר. שילוב זה של קיפאון בכמות השמאים לצד עליה בביקוש להם צפוי להזניק את שכר השמאים המכובד, אשר נכון להיום עומד על כ-15 אלף ₪ לבעלי מספר שנות נסיון.

בראיון לכלכליסט הסביר מנכ"ל מכללת אפיק, מר אלי קאופמן, את הסיבות לפריחתו של מקצוע השמאות: "שמאי המקרקעין הוא שחקן מרכזי בשוק הנדל"ן" הוא מסביר, "למעשה אין עסקה בתחום שלא עוברת דרכו. עסקה מינימלית נאמדת בכ-1 עד 2 מיליון שקל, כשבפועל יש גם עסקות של 10 מיליון ואפילו 50 מיליון שקל – על כן למקצוע השמאות נלווית אחריות אדירה."

במכללת אפיק לא ממתינים למחסור הצפוי וכבר היום מאפשרת המכללה ללמוד את תחום שמאות המקרקעין לא רק בכיתה אלא גם הבית באמצעותו של מסלול לימוד אונליין ראשון מסוגובתקופה בה משכורות של הייטק מוצעות חדשות לבקרים לשמאי מקרקעין, עושה רושם שהדיון אודות זהותם של שיאני השכר של העתיד כבר ידוע לכל.

ההרשמה למסלול שמאי המקרקעין יצאה לדרך, לפרטים ושיחה עם יועץ לימודים לחצו כאן >>

רוצה לקדם את הקריירה שלך ?

השאר לנו את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם האפשרי 

הכתבות החמות מעולם השמאות

הפודקאסטים החמים מעולם השמאות

צרו קשר