לא רק הייטק: הכירו את שיאני השכר של העתיד

אם הייתם שואלים מישהו באילו מקצועות ניתן לדעתו להשיג את השכר הגבוה ביותר כיום, סביר להניח שהוא היה מפנה אתכם לתחום ההייטק. אך חישבו מה היה קורה לו הייתם שואלים אותו: "איפה ניתן יהיה למצוא את השכר הגבוה בעוד 5 שנים מהיום?"
 
למענה על שאלה זו נרתם אחד מגופי המחקר המובילים בארץ, מכון פאנלס (Panels),  אשר בשיתוף אולג'ובס  עוסק בזיהוי מגמות בשוק העבודה הישראלי. מבדיקה שערך המכון עולה תמונה מפתיעה ואופטימית במיוחד  בנוגע לאחד המקצועות הנחוצים אך פחות מתוקשרים בארץ: שמאות המקרקעין.
 
נתוני המחקר מעלים כי בשנים האחרונות קיימת ירידה חדה ביחס שבין מספר השמאים לבין כמות הנכסים ההולכת וגדלה אותה הם נדרשים להעריך.
(לחצו להגדלה)
 
 
כפי שניתן לראות  בגרף, המחסור בשמאים רק הולך ומחריף. בתוך 3 שנים בלבד הוכפל הביקוש לשמאים בישראל, מרמה של 123 משרות בשנה ל-255. בעקבות תופעה זו נחתכה כמות השמאים הזמינים בכ-50%, ובאזורים מסויימים בהרבה יותר (דוגמא בולטת לכך היא העיר אילת, בה פועלים כיום רק 2 שמאים בלבד).
 
בין הגורמים העיקריים לביקוש הגובר ניתן למנות לא רק את שוק  הנדל"ן התוסס, אלא גם את תופעת פרישתם של רבים מוותיקי השמאים בארץ אשר פינו את מקומם לדור הצעיר. שילוב זה של קיפאון במספר השמאים לצד עליה בביקוש להם צפוי להזניק את שכר השמאים המכובד כבר היום (אשר עומד על כ-15,000 ₪ לחודש לבעלי וותק של מספר שנות עבודה).
 
סיבות אלה מעניקות לכם  לפחות תשובה אחת  לשאלה שבתחילת המאמר: "היכן יימצאו שיאני השכר – 5 שנים מהיום ".
 
ההרשמה למסלול שמאי המקרקעין יצאה לדרך, לפרטים ושיחה עם יועץ לימודים לחצו כאן >>
מכללת אפיק טלפון: 1-700-700-741
רוצה לדעת מה המקצוע הרווחי ביותר שכדאי לך ללמוד? השאר פרטים כאן ויועץ לימודים יחזור אליך עם כל התשובות!

תחום הלימודים שמעניין אותך:


תקנון האתר