השקעה במניות לטווח קצר – איך עושים זאת נכון

השקעה במניות לטווח קצר – איך עושים זאת נכון

רבים מתלבטים האם כדאי יהיה להשקיע את כספם במניות לטווח הארוך או שמא השקעה במניות לטווח קצר תהיה כדאית יותר. התשובה היא שהשקעה במניות לטווח הקצר יכולה להוביל לתוצאה של תשואות משמעותיות תוך פרק זמן קצר.

השקעות לטווח הארוך לעומת זאת משמע השקעה למספר שנים וגידול איטי והדרגתי בתשואה. בפעם שעברה דיברנו על כיצד למצוא מניות מומלצות, כאשר במניות ניתן להשקיע גם לטווח ארוך וגם לטווך קצר. במאמר הבא נתמקד בטווח הקצר.

השקעות במניות לטווח קצר – יתרונות וחסרונות

  • פוטנציאל גדול – הפוטנציאל הגלום בהשקעה במניות לטווח קצר הוא גדול ולכן רבים מחליטים לבחור בהשקעה לפרק זמן קצר.
  • שליטה – יש שליטה גדולה יותר על הכסף המושקע וניתן ליישם פקודת STOP LESS בכל שלב בו מעוניינים.
  • סיכונים – השקעה לתקופת זמן קצרה יותר יכולה להיות מסוכנת משום התנודות החדות של המניות.
  • תקופות בעייתיות – בתקופות של חוסר וודאות בשוק המניות, סוג זה של השקעה מסוכן מאוד ויש סיכוי להפסדים.
  • השקעה גדולה – השקעה במניות לתקופה קצרה מצריכה זמן רב שמוקדש לניהולה של הפוזיציה.
  • לסיכום, אם אתם מעוניינים בכסף מהיר תוך תקופה קצרה ואתם מוכנים לקחת את הסיכונים, השקעה במניות לטווח קצר יכולה להיות השקעה מתאימה ביותר.

מסחר יומי – השקעה קצרה

השקעה לטווח קצר, או מה שמכונה מסחר יומי בשוק ההון, יכולה להיות השקעה במניות לשעה ועד למספר שבועות. במרבית המקרים השקעה זו תיעשה במסחר יומי. המסחר היומי מאפשר למשקיע לסחור ביום מסוים ולצאת באותו היום. חשוב לדעת שניתן לבצע השקעה לטווח קצר גם בבורסה של תל אביב וגם בבורסות בינלאומיות.

נכון להיום רוב המשקיעים מעדיפים להשתמש בפלטפורמות מסחר אונליין ובשוק המניות העולמי וזאת משום שאלו מאפשרים מסחר מהיר וקל וניצול הפוטנציאל הגדול של השוק העולמי (בהשוואה לשוק המקומי – בורסת תל אביב). מסחר יומי מחייב ניתוח טכני שמאפשר תחזית של התנהגות נייר הערך בו מעוניינים להשקיע. טרם ההשקעה חשוב להגדיר מה סכום הכסף אותו מעוניינים להשקיע במניות ובאיזו בורסה מעוניינים להשקיע את הכסף.

ממקסמים את התוצאות – סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשקיע במניות לטווח קצר ומעוניינים לדעת כיצד ניתן לעשות זאת באופן הנכון ביותר התשובה היא שתמיד חשוב להכיר את כל הסיכונים הכרוכים בבחירה זו ואת היתרונות השונים של צעד זה. הרשמה אל קורס מסחר יומי בשוק ההון ו/או כן קורס מסחר בשוק ההון האמריקאי יעזרו לכם לעבות את הידע שלכם בתחום. לאחר הקורס תדעו כיצד להשקיע בצורה נכונה במניות לטווח הקצר ותחליטו האם אכן אתם מעוניינים לעשות זאת.

מכללת אפיק טלפון: 1-700-700-741
רוצה לדעת מה המקצוע הרווחי ביותר שכדאי לך ללמוד? השאר פרטים כאן ויועץ לימודים יחזור אליך עם כל התשובות!

תחום הלימודים שמעניין אותך:


תקנון האתר