הבשורה של שמאי המקרקעין: האם חברות מחו"ל בדרך לארץ?

האם ענף שמאות המקרקעין נמצא על סף פריצה? בזמן שחברות כמו אינטל ואמזון עושות דרכן אל ארץ הקודש, נראה כי יש מי שמכינים את הקרקע לבואן של חברות הנדל"ן הגדולות מחו"ל בימים אלה ממש.

עפ"י מידע שהגיע לכתבי כלכליסטבימים אלה מתגבשת תוכנית מטעם מועצת השמאים שמטרתה להעביר את תחום שמאות המקרקעין בישראל לתקינה בינלאומית אחידה ולחבור לארגון ה-IVSC. הצטרפות ישראל לתקינה של חברות ה-IVSC צפויה לייצר חשיפה בינלאומית לפעילות המתרחשת בישראל ותעודד חברות וגופים בינלאומיים להשקיע בארץ.

אם עד היום היה ברור כי הדרישה לשמאי מקרקעין הולכת וגוברת, וכי כמות השמאים הפעילים בישראל כבר נמצאת על הגבול האדום של 1,000 בלבד, הרי שהרפורמה הנוכחית צפויה לשפוך שמן נוסף על מדורת הביקוש לשמאים. מצב שכזה עתיד לא רק לייצר מקומות תעסוקה נוספים לשמאים ישראלים, כי אם גם להעלות את קרנו של המקצוע.

תרגום התקינה מבוצע בימים אלה והשאיפה הינה לאגד קבוצת אנשי מקצוע שתכלול נציגים מלשכת שמאי המקרקעין, מועצת השמאים ואגף שמאות המקרקעין במשרד המשפטים. בראיון לכלכליסט הביע יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, חיים מסילתי את קורת רוחו וציין כי הוא מאמין ש"תוך פרק זמן של כחצי שנה אפשר יהיה לבשר על הצטרפותה של ישראל ל-IVSC".  

מעוניינים להצטרף למסלול שמאי המקרקעין של מכללת אפיק? קליק כאן וניצור עמכם קשר >>

מכללת אפיק טלפון: 1-700-700-741
רוצה לדעת מה המקצוע הרווחי ביותר שכדאי לך ללמוד? השאר פרטים כאן ויועץ לימודים יחזור אליך עם כל התשובות!

תחום הלימודים שמעניין אותך:


תקנון האתר