איך יוצאים לחופש כלכלי

מה תעדיפו, שכר גבוה או בטחון תעסוקתי?

יש הנוהגים לומר כי האדם הממוצע מגיע לשלווה פיננסית לאחר שהשיג 3 הישגים עיקריים :

  • שכר גבוה
  • תעסוקה יציבה
  • כישורי השקעה

על אף ההסכמה הגורפת בדבר חשיבותם, אין כמעט איש המסוגל לאגד יחדיו את כל השלושה במסגרת שעות היום האפקטיביות שלו, שבדר”כ גם חופפות לשעות העבודה. אנשי האקדמיה והחינוך למשל, מקבלים שכר נמוך בתחילת דרכם, אך הקביעות מגנה עליהם מפיטורים בעתיד. אנשים אלה מעדיפים בטחון תעסוקתי.

אנשי ההייטק לעומת זאת, הם תמונת הראי שלהם. הם מעדיפים שכר גבוה אך חשופים לשינויים הדינמיים של עולם המחשבים והאינטרנט, ועשויים להיקלע לקשיים בגילאים מאוחרים  במידה ולא יגיעו לדרגות הניהול הבכירות. אנשים אלה נמשכים לצד השכר של המשוואה.

אבל החלק המסובך ביותר לצורך יצירת השילוב האופטימלי הוא דווקא זה שכרוך ברכישת כישורי השקעה, והסיבה לכך ברורה:

אם אתם עובדים מבוקר עד ערב,  מגיעים הביתה מאוחר ובקושי מצליחים למצוא זמן עם  הילדים,  אין לכם את הזמן הפנוי לרכישת כישורי השקעה  ברמה הנדרשת,   לא משנה כמה חכמים או מוכשרים אתם.

 

מקצועות יוצאי דופן

מצב עניינים זה גורם לחרדות וחוסר שקט בקרב מרבית המשפחות ומשקי הבית, אך אינו מחוייב המציאות. כאשר בוחנים את שוק העבודה ניתן לזהות מספר מצומצם של מקצועות המספקים את כל שלושת המרכיבים, אחד מהם הוא מקצוע שמאות המקרקעין.

בצד השכר מספק מקצוע זה פוטנציאל הכנסה רב, בעיקר  עבור שמאים צעירים. כפי שקראתם במייל קודם, פוטנציאל זה נובע מהביקוש הרב לשמאים בהשוואה לכמות ההולכת וגדלה של עסקאות נדל”ן, המתרחשות בעקבות גידול האוכלוסייה, עלייה לארץ ושוק נדל”ן תוסס באופן כללי.

בצד הבטחון התעסוקתי, מרוויח השמאי מהיציבות והפשטות היחסית של תחום הנדל”ן, אשר היסודות בו לא משתנים.  חלק מהשמאים העוסקים במקצוע זה עושים זאת גם בעשור השמיני לחייהם, והעובדה כי מרבית השמאים הם עצמאים מאפשרת להם להתאים את קצב העבודה להעדפותיהם האישיות.

אך מה שמבדיל את שמאות המקרקעין יותר מכל זו האפשרות לפיתוח כישורי ההשקעה. במדינה בה 70% מהאזרחים מתגוררים בדירה שבבעלותם, שמאי המקרקעין מחזיק בידע האולטימטיבי לניהול הנכס העיקרי של משפחתו.

האם לקנות דירה?  האם למכור את הקיימת?  האם להשכיר אותה או אולי בכלל ללוות כנגדה? שאלות קשות אלה הן פשוטות בהרבה עבור השמאי. שמאי המקרקעין יודע בכל  רגע ורגע לא רק מה שווה הדירה ומהן האלטרנטיבות הקיימות עבורה, אלא גם מה מצב השוק ולאן נושבת הרוח.

מומחיותו, גם לעת פרישה, מאפשרת לו לנהל את נכסי המשפחה באופן מקצועי ומחושב ללא סיכונים מיותרים ומבלי ליפול למלכודות אליהן עשוי להיקלע אדם מן השורה.

עצמאות אמיתית

בעולם הגלובלי והדינמי של המאה ה-21, בודדים המקצועות בהם ניתן לעסוק עשרות שנים ולמעשה עד הפרישה.  האתגר הגדול הניצב לפתחם של העובדים הוא למצוא את מסלול הביניים שיאפשר רמת חיים גבוהה ללא צורך בוויתור על הבטחון העתידי.

אתגר זה בדיוק שימש סיבה מרכזית  להשקתו של מסלול שמאות מקרקעין – אונליין , בו לומדים הסטודנטים באופן יסודי את התחומים הרלוונטיים לאישורו, הקמתו ומכירתו של נכס נדל”ני.

 ההרשמה למסלול שמאי המקרקעין יצאה לדרך, לפרטים ויצירת קשר לחצו כאן >>

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

שיתוף

פוסטים נוספים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

בוגרי קורס שמאות רכוש 2021

עוד בוגרים מרוצים של קורס שמאות רכוש בוגרי קורס שמאות רכוש 2021 בהובלתו של קובי רז. לרוב אנחנו מעדיפים קורסים אונליין ולא להיות בפקקים. אבל

תמונה: מטבעות דיגיטליים. כיתוב: מה זה קריפטו

מה זה קריפטו

מה זה בדיוק קריפטו? מהם מטבעות קריפטו? מהם המטבעות החדשים? והאם יש מטבעות קריפטו מומלצים? כל היום שומעים על קריפטו. פעם זה היה ביטקוין, אחר 

שלחו לנו הודעה